Často se ptáte...

 

Co je to systemická psychoterapie?

V systemické psychoterapii se zaměřujeme na hledání a rozvíjení toho, co funguje, silných stránek klientů a hledání efektivních řešení problémů (ať už jsou jakékoliv). Zajímáme se o klienty, nikoliv pouze o problémy samotné. Terapeut je pomocníkem a průvodcem klienta na cestě k uzdravení, řešení nebo zlepšení jeho situace.

 

Můžu se na Vás obrátit i anonymně?

Samozřejmě můžete. Stejně tak je samozřejmostí mlčenlivost o celém průběhu terapie.

 

Co když nebudu chtít o něčem mluvit?

Je normální, že se Vám o něčem těžko mluví, nebo si chcete nechat něco jenom pro sebe. Nechcete-li o něčem mluvit stačí říct a já to budu respektovat. Pokud je to něco, o čem mluvit potřebujete, ale mluví se Vám o tom těžko, můžeme spolu hledat možnosti, jak Vás v otevření citlivého tématu podpořit nebo jak ho ošetřit jinak.

 

Jak dlouho terapie trvá?

Dokud není problém rozpuštěn, dokud nebudete cítit, že již podporu nepotřebujete nebo dokud se nerozhodnete spolupráci ukončit. Budeme spolupracovat tak dlouho, jak budete potřebovat, ale jenom tak dlouho, jak budete potřebovat. Spolupráci můžete ukončit i kdykoliv v průběhu terapie, pokud Vám již nebude vyhovovat. Nejčastěji terapie trvá 4 - 15 sezení.

 

Jaké údaje o mně uchováváte?

Pokud se nedomluvíme jinak:

- abych se Vám mohla dovolat (např. v případě potřeby změny termínu nebo když nedorazíte na schůzku) mám po dobu spolupráce uloženo Vaše telefonní číslo. Většinou je uloženo pod Vaším jménem, je možné se domluvit na hesle, přezdívce atd. Po ukončení spolupráce číslo mažu.

- abych věděla, kdy na schůzku přijdete, domluvené termíny schůzek si píšu do "papírového" diáře. Většinou pod zkratkou Vašeho příjmení (první 3 - 4 písmena), mohu po domluvě s Vámi použít i křestní jméno, heslo, přezdívku atd. Diář na začátku nového roku "skartuji".

- pokud jste se mi ozvali emailem, konverzace je na mém emailovém účtu. Jakmile domluvíme vše potřebné (termín, podmínky spolupráce atd.) a /nebo komunikaci ukončíme, konverzaci mažu. Je možné se domluvit i na jejím dřívějším smazání.

- abychom mohli během hovoru a celkově po celou dobu spolupráce navazovat na to, co bylo řečeno (např. se i na 5té schůzce vrátit k věcem, které zazněly na 1.), píšu si během hovoru poznámky. Sešit s poznámkami je veden pod Vaším jménem/přezdívkou a číslem klienta. Sešity s poznámkami jsou uloženy v zamykací skříňce, s vyjímkou situací, kdy s poznámkami pracuji. Poznámky si uchovávám i po skončení spolupráce pro případ jejího obnovení. Po 3 letech poznámky "skartuji", na Vaši žádost je mohu "skartovat" i dříve.

- kvůli vedení účetnictví a zákonu o archivaci příjmové doklady a faktury, na kterých je uvedeno Vaše jméno a adresa, uchovávám 5 let. Příjmové doklady jsou uloženy v zamykací skříňce, faktury jsou uloženy v elektronické podobě na zaheslované flashce. Pokud platíte v hotovosti a doklad nepotřebujete, údaje o platbě vedu pouze v knize příjmů v hotovosti. Ta je vedena anonymně pouze pod čísly klientů.

- jméno, pod kterým se mnou spolupracujete je uvedeno na Souhlasu se zpracováním osobních údajů, který podepíšeme na začátku spolupráce. Tento souhlas s Vámi sepisuji kvůli povinnostem vyplývajícím z Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a uchovávám jej 5 let od ukončení spolupráce kvůli zákonu o archivaci.

Pokud s uchováním údajů nesouhlasíte, je možné se až na výjimky domluvit na variantě, která Vám bude vyhovovat.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

poskytované služby: psychoterapie, psychoterapie děti, rodinná psychoterapie, rodinné poradenství, párové poradenství, manželská poradna, krizová intervence, asistovaný kontakt, supervize

snadná dostupnost z lokalit: Kralupy nad Vltavou, Mělník, Roudnice nad Labem, Libčice nad Vltavou, Velvary, Veltrusy, Odolená Voda, Roztoky u Prahy, Praha Západ a Praha Východ